nedeľa 18. augusta 2013


toto video je jedna technika velmo ucina
trening pre jedneho totiz wing chun sa tazko trenuje bez partnera ci partnerky pretoze vecina technik sa cvici vo dvojici
Pomocky Wooden dummy (dreveny panak)
Idealna pomocka pre trening wing chun


Priklad :

Jiné styly Wing Chunu :

  • Fong Sung Wing Chun (Gu Lo Wing Chun - poslední fáze života Leung Jana, kdy začal učit wing chun ve vesnici Gu Lao, okrsek Heshan, Kuang-tung)
  • Fut Sao Wing Chun
  • Gu Lo Wing Chun (Gu Lo Wing Chun - poslední fáze života Leung Jana, kdy začal učit wing chun ve vesnici Gu Lao, okrsek Heshan, Kanton)
  • Hay Ban Wing Chun
  • Lee Sing Wing Chun (mix Gu Lao Wing Chun a Yip Man Hong Kong Wing Chun)
  • Chi Sim Weng Chun (příbuzný, ale odlišný styl rodin Lo a Tang)
  • Wodang Weng Shun
  • Yuen Kai San Wing Chun (dnes dělený na Mai Gei Wong, Sum Nung a Wong Jing wing chun)
  • Hung Fai Yi Wing Chun
  • Pan Nam Wing Chun
  • Vinh Xuan Quien Phai (vietnamská odnož Wing Chun pocházející od Yuen Chai Wana, bratra Yuen Kay Shana)
  • Pa fa Lin Wing Chun
  • Yiu Kay Wing Chun
  • Chan Yiu Min Weng Chun (rodinný styl učitele Yip Mana, Chan Wah Shuna)
  • Ling Nam Wing Chun Wing Chun

    Princip pohybu :

    Je-li cesta volná, jdi vpřed.
    Pokud Ti nestojí nic v cestě, postupuj přímo vpřed.
    Není-li cesta volná, přilep se.
    Pokud je v cestě překážka, spoj se s ní.
    Je-li soupeř silnější, podvol se.
    Používá-li protivník velkou hrubou sílu, je nesmysl se jí stavět do cesty. Je potřeba se síle vyhnout.
    Ustupuje-li soupeř, následuj ho.
    Udělal-li soupeř chybu a stahuje-li se, pronásleduj ho.
    V principu se jedná o chování vody. Ve Wing Chunu, stejně jako v čínské filozofii a pojetí života vůbec, platí, že tvrdost a strnulost znamená smrt a přizpůsobivost, pružnost a měkkost znamená život.
Nazov Jméno tohoto umění lze nejlépe přeložit jako „Věčné jaro“; často se také nepřesně uvádí význam „Krásné jaro“. Slovo jung (wing) znamená „věčný, stálý“ a má navozovat představu nikdy nekončícího procesu; čchun (chun) znamená „jaro“ – symbolizuje zrod, vznik. Přeneseně by se tedy dalo hovořit o „věčném jaru“ jakožto neustálé, návazné, nekončící akci, která se znovu a znovu rodí podle toho, jakou techniku používá protivník.

Roznost názvu a prepisov
  • „Wing Chun“ je vnímán jako komplexní zastřešující název tohoto umění kdekoliv ve světě (vychází z používání druhou generací po Yip Manovi)
  • „Ving Tsun“ používal přímo Yip Man také kvůli asociaci „V“ jako vítězství (victory)
  • „Wing Tsun“ používá Leung Ting a největší organizace tohoto stylu EWTO
  • „Wing Tsung" používá Hans-Jörg Reimers, který se odtrhl od EWTO a založil se svými mistrovskými žáky vlastní svaz bojového umění World Martial Arts Alliance (WMAA)
  • „Yong Tjun/Chun“ je přepis („tjun“ ovšem chybný) z mandarínštiny/standardní čínštiny (na rozdíl od předchozích termínů vycházejících z kantonštiny)
Hystoria  
Začíná v klášteře Šao-lin, v místě s mnohasetletou tradicí vývoje a praktikování bojových umění. Největšího rozkvětu bylo dosaženo v období dynastie Ming (13681644). Právě v té době se v Šao-linu téměř každý mnich věnoval cvičení wu-šu a právě tehdy také doznala bojová organizovanost osazenstva kláštera nejvyššího stupně. Mingové spatřovali v bojovém umění národní klenot a proto jej všemožně podporovali. Nezřídka byli mniši ze Šao-linu členy expedičních skupin pohybujících se v hraničních oblastech státu.
Znak Mandžuů
Poté, co byla dynastie Ming pokořena Mandžuy (dynastie Čching (16441911)), proběhly celou zemí represivní zásahy vůči jakýmkoliv formám odporu proti novému pořádku. V Šao-linu, jako v organizované, bojově velmi zdatné enklávě, spatřovala nová vláda velké nebezpečí a tak nechala klášter srovnat se zemí. Mnoho mnichů se navzdory mandžuskému běsnění zachránilo a rozprchlo se do různých koutů země. Stali se pak součástí tajných spolků (někdy je i sami zakládali) ve víře, že se jednoho dne vrátí k moci dynastie Ming.
Starý šaolinský styl, Chung Fa-ťi, který se podařilo uprchlým mnichům rozšířit do všech koutů Číny, byl pravděpodobně kolébkou, ze které, kromě jiných, vzešlo také umění Wing Chun. Po zničení kláštera a s ním i budovy Jung-čchun tchung v jeho areálu, přejal část tohoto jména nově se rodící styl.


Postupom casu sa wing chun stalo v podstate popularne a uci sa po celom svete.

Wing chun sa vyuzilo tiez aj vo filme ako napriklad IP man 


Wing chun vo filme ukazal herec :

Donnie Yen







Obrazky 


    Wing chun kung fu ma zaujalo svojim pohybom,treningami a ze to pochadza z juhu Ciny
   
Wing Chun
(TZ 詠春, ZZ 咏春, pchin-jin Yǒng chūn, český přepis Jung-čchun), někdy též Wing Tsun, Ving Tsun či Yong Tjun, je jihočínské bojové umění. O jeho celosvětové rozšíření se postaral zřejmě mediálně nejznámější představitel tohoto stylu Yip Man, který provozoval svou školu v Hongkongu. Díky tomu je dnes toto umění (nesprávně) považováno za hongkongský styl. V různých variantách je rozšířeno po celé jihovýchodní Asii od Číny přes Thajsko, Vietnam až po Malajsii.
V Česku převažují styly hongkongské, jediným výrazným zástupcem „pevninského“ Wing Chunu u nás je nejrozšířenější škola Mai Gei Wong Wing Chun





Moj blog je hlavne o bojom umeni wing chun kung fu